با ما تماس بگیرید : 0454 301 916 98+

اموزش طراحی وب سایت

اموزش طراحی وب سایت
22 می

اموزش طراحی وب سایت


طراحی سایت و ساخت سایت یکی از مهارت های بسیار محبوب امروزه می باشد که اغلب افراد به کمک خلاقیت های فردی آن را کسب می نمایند . وقتی یک طرح یا ایده در ذهن شما شکل می گیرد می بایست مهارت لازم را کسب نمایید و تا انتها آن را اجرا نمایید .

یک سایت می تواند نقش یک بروشور تبلیغاتی را برای شما بازی کند حتی با امکاناتی بسیار بیشتر از یک بروشور ساده. شما با استفاده از یک سایت اینترنتی می توانید به راحتی محصولات خود را به بازدید کنندگان خود معرفی کنید، آنها را از آخرین تغییرات مطلع کنید، اطلاعات مورد نیاز آنها را در اختیارشان قرار دهید و یا حتی نظرات و پیشنهادات آنها را جمع آوری کنید. حتی می توان با ایجاد یک انجمن گفتگو در سایت به سایرین اجازه داد نظرات خود را اعلام کنند و به نظرات دیگران پاسخ دهند.

از یک سایت اینترنتی می توان برای ایجاد ارتباط مؤثر میان اعضای یک سازمان هم استفاده کرد به صورتی که هر یک از اعضا در هر جا که باشند بتوانند به اطلاعات مورد نیاز خود از طریق سایت سازمان دسترسی پیدا کنند، از آخرین اخبار مطلع شوند و آخرین تغییرات را مشاهده کنند.

در حقیقت می توان از یک سایت اینترنتی به عنوان بخش مهمی از سیستم اطلاعاتی داخل سازمان استفاده کرد و هر گروه از افراد به اطلاعات مربوط به سطح سازمانی خود دسترسی داشته باشند. یعنی اطلاعاتی که کارمندان از سایت دریافت می کنند متفاوت با اطلاعات مدیران و همچنین متفاوت با اطلاعاتی باشد که بازدید کنندگان خارج سازمان از سایت دریافت می کنند.

یک وب سایت راهی مناسب برای ارائه اطلاعات مختلف در مورد کالا هم و خدماتی است که شرکت به مشتریان ارائه می دهد. بدون اینکه مشتری مجبور باشد در زمان خاصی به شرکت مراجعه کند و یا اینکه با شرکت تماس بگیرد می تواند در هر کجا که باشد به سایت شرکت مراجعه کند و اطلاعات مورد نظر خود را کسب کند

در صورتی که تمایل دارید صاحب یک سایت اینترنتی باشید می توانید با ما تماس بگیرید و هدف سایت و نیازهای کاربران سایت را با ما در میان بگذارید. ما پس از بررسی سایت مورد نظر شما در امکان طراحی سایت شما را بر عهده می گیریم. و سعی می کنیم سایتی مطابق میل شما ایجاد کنیم.

برای ارسال سفارش طراحی سایت می توانید

web_design-learn1

انواع وب سایت ها از نظر محتوا

وب سایت ها از نظر محتوا دارای انواع مختلفی هستند. از جمله مهم ترین آن ها می توان به وب سایت شخصی، وب سایت انجمنی، وب سایت تجاری، وب سایت فروشگاهی، وب سایت اجتماعی، پرتال و … اشاره کرد که به صورت مختصر هر کدام را توضیح خواهیم داد. یک شرکت طراحی سایت باید هنگام طراحی و انجام مراحل طراحی سایت به کلیه اصول اساسی طراحی با توجه به هدف و محتوای سایت دقت کند در غیر اینصورت اگر طراحی سایت بر اساس محتوا و هدف سایت نباشد، بهتر است بگوییم اصلا طراحی سایتی انجام نشده است! تیم طراحی سایت وبارتما به توجه به این امر مهم اقدام به طراحی سایت های مشتریان خود می کند که فرآیند رسیدن به هدف مشتریان را بسیار آسان و دلپذیر کرده است

 وب سایت شخصی

معمولا وب سایت های شخصی برای بیان تجربیات، سخن با دوستان و طرفداران، ایجاد محیطی دوستانه، انتشار عکس و یا فیلم هایی از خود و … ایجاد می شود. معمولا بازیگران و افراد مشهور از این مدل سایت ها استفاده می کنند تا با طرفداران خود در ارتباط باشند.

* وب سایت انجمنی

در این گونه از سایت ها که گاها به صورت موضوعی طراحی آن انجام می شود، فرد یا افرادی که دارای حرفه ای خاص هستند اقدام به طراحی سایت انجمنی می کنند تا کاربرانی را که به آن حرفه علاقه مند هستند و یا سوالاتی در رابطه با آن دارند و به صورت کلی بحث و تبادل نظر در رابطه با آن را گرد هم آورند. نمونه وب سایت های انجمنی دارای موضوعاتی مانند انجمن طراحی سایت، انجمن هک و امنیت، انجمن برنامه نویسی، انجمن گرافیک و … می باشند.

* وب سایت تجاری

در عصر امروزی، یک شرکت، چه از نوع بزرگ و چه از نوع کوچک که وارد دنیای تجارت شده است با نداشتن یک وب سایت بسیار ناخوشایند جلوه می کند. خریداران و مشتریان یک شرکت تجاری تمایل دارند وارد وب سایت آن شرکت شده، محتویات و رزومه آنها را مطالعه کنند، محصولات آنها را مشاهده و حتی نظر مشتریان قبلی را بشنوند و پس از آن اقدام به خرید محصولات آن شرکت کنند. حال اگر شرکتی که فعالیت تجاری دارد، وب سایت نداشته باشد چه می شود؟

* وب سایت فروشگاهی

هدف از طراحی سایت های فروشگاهی، فروش کالا و خدمات است. معمولا افرادی که خدمات و کالاهایی را که به صورت فیزیکی دارند، تمایل پیدا می کنند که با استفاده از یک فروشگاه آنلاین، محصولات خود را به همه افراد جامعه و یا حتی به کل جهان به صورت ۲۴ ساعته و در تمام ۳۶۵ روز سال عرضه کنند. داشتن یک مغازه به صورت ۲۴ ساعته و فعال در تمام روزهای سال هر شخصی را وسوسه می کند که یک فروشگاه آنلاین برای خود دست و پا کند و محصولات خود را بیشتر به فروش برساند و نهایتا سود بیشتری عاید خود کند.

* وب سایت اجتماعی

تعامل و برقراری ارتباط با دوستان، هم محله ای ها، همشهری ها، هم استانی ها و یا کل مردم جهان، در هر زمینه ای، مانند صحبت درباره موضوع خاصی مثل یک فیلم، کار، پوشاک و هر چیزی که فکر آن را بکنید و یا به صورت اختصاصی به فردی که دوستش دارید مثل مادر، پدر، همسر و … بسیار دل انگیز است و حال آدمی را خوب می کند. معمولا وب سایت های اجتماعی به همین دلیل طراحی می شوند تا افراد بتوانند در زمان هایی که در کنار یکدیگر نیستند به حرف و تبادل نظر و یا حتی به اشتراک گذاری تصاویر یکدیگر بپردازند.

سایت های دیگری نیز وجود دارد که در مطلبی تحت عنوان انواع وب سایت ها از نظر محتوا بیان خواهند شد

web_design-learn2

خلاقیت در طراحی وبسایت

وقتی امضای خلاقیت پای اثر باشد، آن را به وضوح از دیگران متمایز میکند. به همین دلیل ست که سایت های طراحی شده توسط وبارتماهمواره در نگاه مخاطب، منحصر به فرد جلوه کرده است.

ملاک نهایی برای تشخیص یک طراحی سایت موفق، میزان تعامل و حضور کاربران در آن است. چنانچه تمام مراحل طراحی سایت طبق قاعده ای درست انجام شود، به تجربه ای خوب و ماندگار برای کاربران تبدیل شده و از آنها طرفداران دائمی میسازد

 

برای طراح سایت شدن چه مهارت هایی نیاز است ؟

برای تبدیل شدن به یک طراح وب سایت باید مهارت های متعددی را بیاموزید . یکی از این مهارت ها ، مهارت کدنویسی های مرتبط با طراحی وب سایت استاتیک می باشد که شامل CSS و  HTML می باشد . هم چنین نیاز به تسلط بر زبان های برنامه نویسی تحت وب همانند php و… بسیار مهم می باشد . البته نا گفته نماند یادگیری مهارت های طراحی گرافیک ، معماری وب ، بازاریابی ، اصول طراحی تعاملی و … برای یک طراح وب سایت ضروری می باشد .

web_design-learn-css

CSS چیست؟

CSS یا Cascade Style Sheets زبان برنامه نویسی می باشد که کنسرسیوم بین المللی شبکه جهانی وب یا W3C برای غلبه بر مشکلاتی که در طی زمان با استفاده از HTML بوجود آمده است پیشنهاد داده است. عملا این زبان برنامه نویسی، مکملی بر زبان باستانی HTML است و سعی در پر کردن نقاط ضعف و خلاء های آن دارد.

CSS زبانی است که توسط آن قادر خواهید تا استیل طراحی صفحات وب سایت تان را یکبار تعریف و به صفحات مورد نیازتان اعمال نمایید.

web_design-learn-html

HTML چیست ؟

عبارت HTML ( اچ تی ام ال ) مخفف Hyper Text Markup Language به معنی زبان نشانه گذاری فوق متن است. Html زبان استاندارد طراحی صفحات وب است و کليه کدهای صفحه اعم از طرف سرور و طرف مشتری در نهايت به کدهای HTML تبديل شده و توسط مرورگر نمايش داده می شوند.

به عبارت دیگر مرورگر ها هیچکدام از کدها و کنترل های سمت سرور همچون کدهای asp و php را نمیشناسند و کد قابل فهم برای آنها اچ تی ام ال می باشد.

کامپایلر های زبان های برنامه نویسی سروری در نهایت کد های خود را برای نمایش به کد اچ تی ام ال تبدیل میکنند و برای مرورگر میفرستند تا به کاربران نمایش داده شود.

HTML یک زبان نشانه گذاری است ، به اين معنی که بخش های مختلف توسط اجزايی به نام تگ از هم جدا شده ، که هر کدام دارای کاربرد و خواص مربوط خود هستند . اين تگ ها به مرورگر اعلام می کنند که هر بخش از صفحه چه نوع عنصری است و بايد به چه صورت نمايش داده شود

web_design-learn-php

 

PHP چیست؟

PHP یک زبان قدرتمند برای ساخت وب سایت های پویا است. این زبان اسکریپتی میتواند با HTML ادغام شود. php یک زبان در سمت سرور است, بدین معنا که کدهای php روی سرور تفسیر میشوند و خروجی html و یا خروجی های دیگری تولید میکند که توسط کاربر قابل مشاهده است.
php در سال 1994 توسط Rasmus Lerdorf ارایه شد. از آن زمان تا به حال تغییرات زیادی در این زبان اسکریپتی تحت لینوکس ایجاد شده است و در حال حاضر نسخه 5 آن توسط تیم گسترش دهنده php عرضه شده است. تا به امروز حدودا بیش از 35.000.000 وب سایت از این زبان برای ساخت برنامه های تحت وب خود استفاده کرده اند و به عنوان یکی از پرطرفدارترین زبان های اسکریپتی به حساب می آید

 

1 نظر

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.