طراحی سایت و اپلیکیشن

طراحی سایت در اهواز و طراحی اپلیکیشن موبایل در اهواز

رئیس خودت باش

boss

کار را از کجا شروع کنید

اگر نمی دانید باید چگونه کار خود را شروع کنید برای شما یک تمرین داریم ، فهرستی از ۵ موضوع ، فعالیت ، باور ، عنصر فرهنگی ، بازی ، آداب و رسوم و… هر چیزی که کودکی شما همراه با آن گذشته است ، تهیه کنید . ممکن است کودکی شما با هر چیزی مثلا غذا عجین بوده باشد، اگر به دنبال ایده ای برای کار آفرینی می گردید احتمالا این فهرست پنج تایی بهترین راهنما برای کسب و کار بعدی شما خواهد بود، چرا که شما یکی از مجموعه ۳ درصد افرادی از ساکنان کره زمین هستید که  اطلاعات کافی در آن زمینه خاص دارید و می توانید در آن حوزه از پیشگامان باشید!

 

۱-ارتباطات را دست کم نگیرید.

یک ایده ممکن است به ذهن خیلی ها رسیده باشد اما تنها بعضی از آنها هستند که در عملی کردن آن ایده موفق می شوند، می دانید چرا؟؟

مهم این نیست که بعد از راه انداختن شرکت و کسب و کار خودتان بلد باشید چگونه با دیگر جاها ارتباط برقرار کنید ، باید کسب و کارهای نزدیک به خود را شناسایی کنید ، برندها را بشناسید و بعد در صدد ایجاد رابطه های همزیستی با آن سازمان ها و رسانه ها برآیید.اما تا چه حد این نقش پررنگ و اثر گذار است؟ شما ممکن است بتوانید ارتباط خوبی  با شرکت های بزرگ برقرار  و به پشتیبانی مالی آنها در نمایشگاههای مختلف شرکت کنید .ولی کسب و کارهای بسیاری وجود داشته اند که به دلیل عدم بهره گیری از چنین ارتباط هایی نتوانسته اند رقابت کنند و پیروز از میدان خارج شوند.یک ایده خوب با ارتباطات درست می تواند به یک کسب و کار عالی تبدیل شود اما یک ایده عالی بدون بازارسازی خوب نمی تواند با متوسط ترین کسب و کارها نیز رقابت کند.

 

۲.به روز باشید

اگر می خواهید در کسب و کارتان موفق باشید یاد بگیرید و هر روز خودتان را به روز نگه دارید، اگر بهتر نشدید بدتر نمی شوید!هر روز تا می شود برای بهتر شدن کاری انجام دهید. بخواهید خاص باشید، بهترین شدن خودش از راه می رسد.

 

۳.شما بیشتر از دیگران مشکل ندارید

در اولین تلاش برای ایجاد یک شغل موفق، بدون شک شما به دفعات با مشکل روبه رو خواهید شد.برای جلوگیری از ایجاد حس شکست در این شرایط غیرقابل اجتناب ،نگاهی به اطراف خود بیندازید. افراد زیادی را خواهید یافت که مشغول کارهایی هستند که از آنها لذت نمی برند.انجام این گونه شغل ها هیچ هدفی به جز تامین هزینه های جاری زندگی را برای تامین کننده نخواهد کرد.همچنین افراد مسن تری را خواهید یافت که به شغل های بی جنب و جوش مشغول هستند .آنها هیچ کنترلی بر موفقیت آینده خود ندارند. صبح از سر کار خود می روند، بر می گردند، می خوابند و دوباره صبح روز بعد را به همین ترتیب شروع می کنند، در حالی که شما همواره در طول زندگی خود درگیر کسب تجربیات شغلی پویا هستید.

 

۴.هدف بزرگتر ، مشکلات بزرگتر

تعیین هدف رمز اول رسیدن به موفقیت است.هر چه هدفی که تعیین می کنید بزرگتر باشد ، مشکلات بزرگتری در سر راه ما سبز می شود و البته هر قدر هم این مشکلات بزرگتر باشند ، دستاوردهای بزرگتری نیز در پیش دارند.پیشنهاد ما این است که همیشه مشکلات بزرگتر را برای خود بخرید. شاید برای مدتی ابله ، دیوانه یا غیر عادی جلوه کنید اما اوضاع برای همیشه این طور باقی نمی ماند. تاریخ زمانه ما افرادی مانند استیو جابز، بیل گیتس، موسسین شبکه های اجتماعی بزرگ و … را به خاطر می آورد.خوشبختانه تاریخ حد و سقف معینی ندارد و می تواند نام ما و حتی تمامی انسان ها را در خود بگنجاند! در واقع تنها جای یک سوال برای همیشه باقی است ، تاریخ ما را چگونه به خاطر می سپارد!؟؟؟

 

۵.با تمام وجود مشغول شوید

یکی از موارد مهم این است که با تمام وجود مشغول شوید! همه ما می توانیم تاریخ ساز باشیم. مردم عادی تنها از ۳ درصد هوش خود استفاده می کنند.ثابت شده است ، انیشتین در بهترین موقعیت ها تنها ۱۰ درصد مغز خود را به خدمت گرفته است. حالا اگر ما از ۱۰ درصد این سرمایه خدادادی استفاده کنیم چه می شود؟

به کم راضی نباشید. قناعت نکنید. سعی کنید کمی بیشتر از آن بخواهید. شاید بعضی ها نام آن را طمع بگذارند ولی مهم نیست. چرا که اگر بیل گیتس طمع نمی کرد الان اینجا نبود.اگر هنری فورد طمع نمی کرد امروز اتومبیل سواری با سوخت بنزینی اختراع نشده بود، اگر گالیله رضایت می داد و نیوتن پس می کشید همچنان فکر می کردیم خورشید به دور زمین می چرخد.اگر این طمع مقدس نبود ، امروز یه سرماخوردگی ساده ما را می کشت چون کاشف پنی سیلین قناعت کرده بود و همه چیز را کافی می دانست.

دوستتان داریم:)

 

 

برچسب‌ها, , , , ,