طراحی سایت و اپلیکیشن

طراحی سایت در اهواز و طراحی اپلیکیشن موبایل در اهواز

سرمایه‌گذاران کسب‌وکارهای اینترنتی را چگونه ارزیابی می‌کنند؟

arton2902

معمولا سرمایه‌گذاران دوست ندارند با آدمهای پولدار اشتباه گرفته شوند،  شخصیت سرمایه‌گذارن به‌اندازه خود واژه سرمایه‌گذاری پیچیده و متفاوت از تصورات عامیانه است و هیچ چیز بدتر از این نیست که یک بنیانگذار در مورد سرمایه‌گذار به چنین سؤتفاهمی دچار شود. سرمایه‌گذار در ادبیات توسعه کسب‌وکار فردی است که علاوه بر داشتن توانایی مالی، بر اساس تجربه، دانش، تعهد، هدف، مهارت و مسئولیت اجتماعی با کارآفرین سرمیز مذاکره می‌نشیند. چنین فردی با نگاهی متفاوت از آنچه تصور می‌کنید، شما و کسب‌وکارتان را ارزیابی خواهد کرد. در این مطلب تلاش می‌کنیم تا شما – به عنوان یک بنیانگذار و کارآفرین – بتوانید از زاویه دید یک سرمایه‌گذار کسب‌وکارتان را ببینید.

همه نگاه سرمایه‌گذار به بازار نیست

بخش مهمی از سرمایه‌پذیری کسب‌وکارهای نوپا به سبب بنیانگذار و نه کسب‌وکار انجام می‌گیرد. نیروی انسانی مهم‌ترین عامل در توسعه کسب‌وکارهای نوپا حوزه فناوری است. سرمایه‌گذار در درجه اول روی شما و تیم شما سرمایه‌گذاری می‌کند و عملا کسب‌وکار  و بازار و محصول در اولویت دوم او قرار دارد. ممکن است ایده، محصول، بستر اجرایی و بازار پیش‌رو همه در بهترین حالت خود قرار داشته باشد اما خود شما به عنوان یک مجری قادر به نشان دادن توانایی و پتانسیل واقعی اینها نباشید. در این حالت به فرد باتجربه‌ای که مقابل شما نشسته است حق بدهید شما را انتخاب نکند.

سرمایه‌گذاران واقعی هیجان‌زده نمی‌شوند

یک سرمایه‌گذار واقعی و باتجربه، پس از شنیدن توضیحات شما در مورد کسب‌وکار معمولا هیجان‌زده نمی‌شود، اگر هم شود، ظاهرش این را نشان نمی‌دهد و در نتیجه تصمیم عجولانه‌‌ای هم نخواهد گرفت. معتقدم سرمایه‌گذاری که صرفا با شنیدن توضیحات اولیه بینانگذار ، ترغیب و قانع شود بیشتر به یک فرد پولدار شبیه است تا سرمایه‌گذار. پولدار بودنِ بدون خلق ارزش اقتصادی، یکی از بدترین شکل‌های فقر اجتماعی است. ورود چنین فردی به‌عنوان یک شریک تجاری، بیشتر از آن‌که موجب پیشرفت کسب‌وکار شما شود، در دارز مدت به شما آسیب خواهد رساند. از بزرگترنی اشتباهات بنیانگذاران کسب‌وکارهای نیازمند سرمایه این است که فقط به میزان نقدینگی سرمایه‌گذار توجه کنند.

برچسب‌ها, ,